A szerdai nap első felében 5020 forintot értek az OTP papírjai, ez 2,05 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. Ráadásul a forgalom is kimondottan magas, hiszen néhány óra alatt már 4,2 milliárd forintnyi bankrészvény cserélt gazdát.
A többi vezető részvény felemás teljesítménnyel kezdett, hiszen a Mol például 0,6 százalékos gyengüléssel 16 400 forintig esett vissza, míg a Magyar Telekom 362 forintos árfolyama két forinttal maradt el a tegnapitól. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,8 százalékkal 34 680 forintig emelkedett, az Egis pedig 1,1 százalékkal 19 400 forintig ugrott.
