BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két éve nem volt ilyen drága az OTP

A kezdeti bizonytalankodás után szerda délelőttre meglódultak az OTP Bank részvényei a Budapesti Értéktőzsdén, és nagy forgalommal áttörte az árfolyam az 5000 forintos lélektani szintet, amire 2011 óta nem volt példa.

2013. május 22. szerda, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai nap első felében 5020 forintot értek az OTP papírjai, ez 2,05 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. Ráadásul a forgalom is kimondottan magas, hiszen néhány óra alatt már 4,2 milliárd forintnyi bankrészvény cserélt gazdát.

A többi vezető részvény felemás teljesítménnyel kezdett, hiszen a Mol például 0,6 százalékos gyengüléssel 16 400 forintig esett vissza, míg a Magyar Telekom 362 forintos árfolyama két forinttal maradt el a tegnapitól. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,8 százalékkal 34 680 forintig emelkedett, az Egis pedig 1,1 százalékkal 19 400 forintig ugrott.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet