BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Próbál emelkedni a tőzsde

Kismértékű erősödéssel kezdett kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a hosszú hétvége után, egyelőre csak a Richter tudott fél százaléknál nagyobbat javítani.

2013. május 21. kedd, 09:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői szünnap után kedd reggel 18 800 ponton állt a BUX index, ez 0,1 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom egyelőre szokás szerint nehezen indul be, a nyitás után csak az OTP jutott 100 millió forint fölé.

A vezető részvények próbálnak tovább emelkedni, egyelőre csak az OTP lóg ki lefelé a sorból. A bankpapírok 0,1 százalékos lecsorgás után 4897 forintot értek, míg a Mol eközben öt forintos emelkedés után 16 705 forintért cserélt gazdát. Egy forinttal olcsóbb lett a Magyar Telekom, a távközlési papírok így 364 forintot értek.

A gyógyszergyártók piacán is jól indult a rövidített hét, különösen a Richter lehet büszke 0,7 százalékos emelkedésére, ami 34 350 forintig repítette a papírt, míg a szektortárs Egis eközben 0,4 százalékos emelkedés után 19 150 forintba kerül.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet