A hétfői szünnap után kedd reggel 18 800 ponton állt a BUX index, ez 0,1 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom egyelőre szokás szerint nehezen indul be, a nyitás után csak az OTP jutott 100 millió forint fölé.
A vezető részvények próbálnak tovább emelkedni, egyelőre csak az OTP lóg ki lefelé a sorból. A bankpapírok 0,1 százalékos lecsorgás után 4897 forintot értek, míg a Mol eközben öt forintos emelkedés után 16 705 forintért cserélt gazdát. Egy forinttal olcsóbb lett a Magyar Telekom, a távközlési papírok így 364 forintot értek.
A gyógyszergyártók piacán is jól indult a rövidített hét, különösen a Richter lehet büszke 0,7 százalékos emelkedésére, ami 34 350 forintig repítette a papírt, míg a szektortárs Egis eközben 0,4 százalékos emelkedés után 19 150 forintba kerül.
