A szerdai nyitás után 18 550 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a keddi záróértéknél. Forgalom csak az OTP-ben van, a bankpapírok 1,7 milliárd forintnyi üzletkötése azonban kiemelkedőnek számít.
A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, az OTP 0,8 százalékkal 4893 forinton kezdte a napot, míg a Mol 16 280 forintos árfolyama 0,2 százalékkal volt magasabb a keddinél. A Magyar Telekom azonban további egy forinttal 360 forintig esett vissza miután a távközlési cég a várttól elmaradó profitról számolt be hajnalban.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos felfelé araszolással kezdett, így 34 350 forintba került délelőtt, míg az Egis 18 195 forintos szintje fél százalékkal volt magasabb a tegnapinál.
