A keddi nyitás után nem sokkal 18 415 ponton állt a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom a szokásosnál magasabb volt a nyitás után, az osztalék kiárazódása miatt a Magyar Telekom vezet 400 millió forint feletti üzletkötéssel.
A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, az OTP például 0,1 százalékkal 4800 forintig kapaszkodott fel, a Mol viszont 16 280 forinton stagnált. A Magyar Telekom 356 forintos árfolyama 47 forinttal, 11,7 százalékkal alacsonyabb a hétfőinél, vagyis szűk egy óra alatt szinte a teljes 50 forintos osztalék kiárazódott a távközlési papírból. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékkal 34 250 forintig erősödött, míg az Egis 18 250 forintos árfolyama 0,7 százalékkal volt magasabb a hétfőinél.
