A hétfői nyitás után 18 346 pontig erősödött a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom a megszokott volt a kezdés után, meglepő talán csak az, hogy a Magyar Telekom vezet 250 milliónyi üzletkötésével.
A vezető részvények felemás hangulatban indították a napot, az OTP például 4780 forinton stagnált az első percekben, míg a Mol 16 260 forintos árfolyama 0,6 százalékkal magasabb volt a péntekinél. Meglepő módon a Magyar Telekom egy százalékos esés után 406 forinton cserélt gazdát, holott ma lehet utoljára az 50 forintos osztalékkal megvenni a papírt.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,3 százalékos pluszban 33 990 forinton kezdte a hetet, míg az Egis 18 195 forintos ára 0,25 százalékkal volt magasabb a péntekinél.
