BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább kapaszkodik a pesti börze

Pénteken további erősödéssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely főleg a Mol és az OTP árfolyam-emelkedésének köszönhette teljesítményét.

2013. május 3. péntek, 09:35

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénteki nyitás után 18 325 pontig emelkedett a BUX index, ez fél százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. Említésre méltó forgalmat egyelőre csak az OTP bonyolított, a bankpapírokkal 350 millió forint értékben kereskedtek.

A vezető részvények többsége jól kezdte a napot, a Mol és az OTP járnak az élen az erősödésben. Az olajcég árfolyama 0,4 százalékkal 16 160 forintig emelkedett, míg az OTP 4730 forintos ára 0,7 százalékkal magasabb a csütörtökinél. A Magyar Telekom eközben 413 forintin stagnált a nyitást követően.

A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos drágulás után 34 275 forinton állt, míg az Egis 17 995 forintos ára 0,4 százalékkal volt magasabb a tegnapinál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet