A pénteki nyitás után 18 325 pontig emelkedett a BUX index, ez fél százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. Említésre méltó forgalmat egyelőre csak az OTP bonyolított, a bankpapírokkal 350 millió forint értékben kereskedtek.
A vezető részvények többsége jól kezdte a napot, a Mol és az OTP járnak az élen az erősödésben. Az olajcég árfolyama 0,4 százalékkal 16 160 forintig emelkedett, míg az OTP 4730 forintos ára 0,7 százalékkal magasabb a csütörtökinél. A Magyar Telekom eközben 413 forintin stagnált a nyitást követően.
A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos drágulás után 34 275 forinton állt, míg az Egis 17 995 forintos ára 0,4 százalékkal volt magasabb a tegnapinál.
