A csütörtöki nyitás után 18 256 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A forgalom is kifejezetten élénk a nap elején, hiszen az OTP-vel már 600 millió forint értékben kereskedtek, a Magyar Telekom pedig 200 milliós üzletkötést regisztrált.
A vezető részvények többsége lecsorgással indított a május elsejei szünnap után, az OTP például 0,4 százalékkal 4716 forintig esett vissza, míg a Mol 16 105 forintos árfolyama 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. Eközben a Magyar Telekom két forinttal olcsóbb lett, 418 forinton állt a kereskedés első felében. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos erősödés után 33 815 forintot ért, míg az Egis 17 900 forintos ára 0,3 százalékkal alacsonyabb volt a keddinél.
