BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban indul a magyar piac a pihenő után

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe is lefordult miután a Fed szerdán elkezdte finoman hűteni a kedélyeket és a kötvényvásárlás lehetséges csökkentésére utalt. A hazai piacon egyelőre az OTP a nap legnagyobb vesztese 0,4 százalékos visszaeséssel.

2013. május 2. csütörtök, 09:52

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki nyitás után 18 256 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddi záróértéknél. A forgalom is kifejezetten élénk a nap elején, hiszen az OTP-vel már 600 millió forint értékben kereskedtek, a Magyar Telekom pedig 200 milliós üzletkötést regisztrált.

A vezető részvények többsége lecsorgással indított a május elsejei szünnap után, az OTP például 0,4 százalékkal 4716 forintig esett vissza, míg a Mol 16 105 forintos árfolyama 0,2 százalékkal volt alacsonyabb a keddinél. Eközben a Magyar Telekom két forinttal olcsóbb lett, 418 forinton állt a kereskedés első felében. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,2 százalékos erősödés után 33 815 forintot ért, míg az Egis 17 900 forintos ára 0,3 százalékkal alacsonyabb volt a keddinél.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet