BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európában London tartja a frontot, egyelőre nyereséggel

A főbb nyugat-európai indexek közül csak London nyitott ki. Szinte az összes európai börze zárva tarta munka ünnepe miatt. A Londoni index viszont nyereségben jár. Ázsiában is több tőzsde zárva tartott, az a kevés pedig, amelyik kinyitott, veszteségben zárt.

2013. május 1. szerda, 10:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az FTSE-100 fél 11 körül 0,3 százalékos nyereségben járt. A befektetők figyelme a magyar idő szerint esti Fed kamatdöntő ülése eredménye lesz. A londoni parketten a Barclays 1,1 százalékkal emelkedett, míg a Rio Tinto részvényei 1,4, az Unilever papírjai pedig 0,4 százalékos nyereségben jártak.

Japán veszteségben zárt

A tokiói értéktőzsde irányadó mutatója csökkenéssel fejezte be a szerdai kereskedést, immár a harmadik egymást követő veszteséges napot zárta az index. A szerdán kinyitott kevés térségbeli börze többsége is mínuszban zárt.

A tokiói Nikkei225 index 0,4 százalékkal gyengült szerdán, míg a részvények szélesebb körét felölelő Topix mutató 0,6 százalékot esett. A Nikkei gyengülését egyebek között a jen a dollárral szembeni erősödése, valamint több cég, köztük a Sharp és a Tokyo Electron szerdán ismertetett vártnál gyengébb negyedéves eredménye okozta. A Sharp árfolyama 5, a Tokyo Electron 4,1 százalékkal esett.

A befektetők nyereségrealizálása miatt az ausztrál tőzsdemutató is 0,4 százalék mínuszban zárt, miután kedden ötéves csúcsra erősödött. Gyengült az új-zélandi tőzsdeindex is.

Szerdán a térségben zárva volt egyebek között hongkongi, a sanghaji, a szöuli, a tajvani és a szingapúri tőzsde.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet