Kedd reggel a nyitás után 17 983 pontig emelkedett a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom ma sem verdesi az eget, az OTP szűk 400 milliós üzletkötésével tud vezetni, mellette a Mol és a Richter bonyolított 100 millió feletti forgalmat.
A vezető részvények többsége erősödéssel kezdte a kereskedést, az OTP 0,9 százalékkal 4595 forintig drágult, míg a Mol 15 905 forintos árfolyama fél százalékkal volt magasabb a tegnapinál. A Magyar Telekom eközben egy forinttal 414 forintig csorgott le. A gyógyszergyártók közül a Richter 0,1 százalékos gyengüléssel 33 560 forintig esett vissza, míg az Egis 18 100 forintos árfolyama stagnálásnak felelt meg.
Délelőtt 11 órakor sajtótájékoztatót tart Matolcsy György az MNB növekedési hitel programjáról, az ott elhangzó információk elsősorban a bankrészvények árfolyamára lehetnek hatással, hiszen kiderülhetnek a korábban nem ismert részletek arról, hogyan csökkentené például a jegybank a kéthetes betétállományt.
