BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végén rántottak egyet a tőzsdén

Komoly emelkedéssel fejezte be a keddi kereskedést a Budapesti Értéktőzsde, így jó hangulatban mehetnek majálisozni a befektetők. A nap nyertese az OTP lett, mely meg sem állt 4 százalékos pluszig, a vezető részvények közül csak az Egis lógott ki lefelé a sorból.

2013. április 30. kedd, 17:20

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi kereskedés végére 18 286 pontig emelkedett a BUX index, ez két százalékkal haladta meg a hétfői záróértéket. A mutató napközben is pluszban volt, de vélhetően a hóvégi zárások miatt az utolsó percekben rántottak még egyet felfelé. Forgalom tekintetében is jól sikerült a kereskedés, hiszen délutánig 14,6 milliárd forint cserélt gazdát. Ennek szokás szerint az OTP bonyolította legnagyobb részét, a bankpapírokkal 8,3 milliárd forint értékben kereskedtek. Milliárd feletti forgalommal tudott zárni a Mol, a Magyar Telekom és a Richter is.

A vezető részvények többsége javítani tudott, a nap nyertese az OTP lett, mely 3,95 százalékos emelkedés után 4736 forinton fejezte be a napot. A bankpapírok napközben végig pluszban voltak, majd a zárás előtt jött meg a vevők utolsó hulláma. Közben a Mol 2 százalékkal 16 140 forintig drágult, míg a Magyar Telekom öt forinttal 420 forintig erősödött. A jelek szerint a befektetők kezdik értékelni a távközlési cég néhány hét múlva esedékes 50 forintos osztalékát, így lassan csipegetik már a papírokat.

A gyógyszergyártóknak felemás napjuk volt, hiszen a Richter 0,45 százalékos emelkedéssel 33 750 forinton zárt, az Egis viszont 0,8 százalékkal olcsóbb lett, így 17 955 forintért cserélt gazdát.

A kisforgalmú spekulatív papírok között volt néhány nagy vesztes: a Biomedical 18,5 százalékot bukott, míg a Phylaxia több mint 13 százalékkal lett olcsóbb, a Kulcssoft pedig 12,5 százalékkal esett vissza.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet