A hétfői nyitás után 17 887 ponton állt a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom a nap elején kifejezetten alacsony volt, meg sem közelítette az egymilliárd forintot. Egyelőre csak a Mol és az OTP tudnak 100 millió forint feletti üzletkötést felmutatni.
A vezető részvények számára felemás hangulatban indult a hét, az OTP például 0,2 százalékkal 4570 forintig erősödött a nyitás után, míg a Mol 15 685 forintos árfolyama 0,1 százalékkal elmaradt a péntekitől. Eközben a Magyar Telekom egy forinttal 413 forintig kapaszkodott fel.
A gyógyszergyártók közül egyelőre a Richter a befektetők kedvence, hiszen a cég részvényei 0,6 százalékkal 33 700 forintig drágultak, míg a szektortárs Egis papírjaira egyelőre egyetlen kötés sem történt.
