BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapaszkodna felfelé a magyar piac

Pluszban nyitott hétfő reggel a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, azonban hamar elromlott a hangulat, így délelőttre alig maradt valami az emelkedésből. A forgalom ma is kifejezetten alacsony, mintha az időjárás mellett a befektetők is nyári üzemmódba kapcsoltak volna.

2013. április 29. hétfő, 09:54

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői nyitás után 17 887 ponton állt a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom a nap elején kifejezetten alacsony volt, meg sem közelítette az egymilliárd forintot. Egyelőre csak a Mol és az OTP tudnak 100 millió forint feletti üzletkötést felmutatni.

A vezető részvények számára felemás hangulatban indult a hét, az OTP például 0,2 százalékkal 4570 forintig erősödött a nyitás után, míg a Mol 15 685 forintos árfolyama 0,1 százalékkal elmaradt a péntekitől. Eközben a Magyar Telekom egy forinttal 413 forintig kapaszkodott fel.

A gyógyszergyártók közül egyelőre a Richter a befektetők kedvence, hiszen a cég részvényei 0,6 százalékkal 33 700 forintig drágultak, míg a szektortárs Egis papírjaira egyelőre egyetlen kötés sem történt.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet