A csütörtöki kereskedést 17 908 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A mutató napi csúcspontján sem érte el a 18 ez7er pontos lélektani határt, csak megközelítette azt, az egész kereskedést egy szűk, 150 pontos sávban teljesítette.A forgalom kifejezetten alacsony volt, alulról súrolta az ötmilliárd forintot.
A vezető részvények felemás napot zártak, nem volt egyértelmű irány a piacon. A nap vesztese a Mol lett, mely másfél százalékkal lett olcsóbb, így 15 800 forintba került, az OTP viszont 0,6 százalékkal 4579 forintig tudott drágulni. A Magyar Telekom eközben két forintot veszített értékéből, így 410 forintba került a nap végén.
A gyógyszergyártók közül ma a Richter volt a befektetők kedvence, a cég papírjait 2,7 százalékkal 33 400 forintig lökték fel. Közben a szektortárs Egisnek csak stagnálásra telt, 18 200 forinton zárt, akárcsak szerdán.
