BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és a Richter volt a két véglet Budapesten

Alacsony forgalom mellett enyhe emelkedéssel zárta a csütörtöki kereskedést a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nap nyertese a Richter lett több mint 2,5 százalékos drágulásával, a Mol viszont másfél százalékot esett az éves közgyűlés napján.

2013. április 25. csütörtök, 17:12

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki kereskedést 17 908 ponton fejezte be a BUX index, ez 0,15 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A mutató napi csúcspontján sem érte el a 18 ez7er pontos lélektani határt, csak megközelítette azt, az egész kereskedést egy szűk, 150 pontos sávban teljesítette.A forgalom kifejezetten alacsony volt, alulról súrolta az ötmilliárd forintot.

A vezető részvények felemás napot zártak, nem volt egyértelmű irány a piacon. A nap vesztese a Mol lett, mely másfél százalékkal lett olcsóbb, így 15 800 forintba került, az OTP viszont 0,6 százalékkal 4579 forintig tudott drágulni. A Magyar Telekom eközben két forintot veszített értékéből, így 410 forintba került a nap végén.

A gyógyszergyártók közül ma a Richter volt a befektetők kedvence, a cég papírjait 2,7 százalékkal 33 400 forintig lökték fel. Közben a szektortárs Egisnek csak stagnálásra telt, 18 200 forinton zárt, akárcsak szerdán.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet