BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy eséssel kezdtük a hetet

A magyar tőzsde méretes eséssel indította a hetet.

2013. április 22. hétfő, 17:01

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mindegyik vezető részvény megszenvedte a napot, érdekes volt azonban, hogy az OTP bizonyult a legellenállóbbnak a hét első napján - pedig a Commerzbank háza tájáról érkező hírek nem kedveztek a bankszektornak. A német bank zuhanása ellenére az OTP részvénye a BUX esésénél jóval kisebb mértékben, 0,8 százalékkal csökkent. A bankrészvény így alig több mint 2 milliárd forintos forgalom mellett esett vissza 4505 forintra.

A legrosszabbul a Mol viselte a napot. A magyar olajtársaság részvénye vélhetően a PB gáz árát érintő rezsicsökkentés hírének bizonytalanságával megspékelve 2,6 százalékkal esett vissza, ami újra 16 ezer közeli értéket jelentett zárásra. Így csak lélegzetvételnyi időt kapott a Mol árfolyama az esésben, a 16 060 forintos záró ár ráadásul napi mélypontot is jelentett.

Érdekes, hogy a közelgő osztalék ellenére jó nagyot esett a Magyar Telekom papírja is. A részvény a technikailag fontos 410 forintos határ alá zárt, ami egyáltalán nem jó előjel. A részvény 1,7 százalékkal 406 forintra csökkent, így a sokkak által várt 460-480 forintos szintek elérésére minimális esély maradt.

Vegyesen zártak viszont a gyógyszerrészvények: a Richter 1,4 százalékkal 33 210 forintra csökkent, míg az Egis közel 2 százalékot emelkedett és így 18 145 forinton fejezte be a napot.

A BUX összességében 1,4 százalékot csökkent, ami 17 872 pontos záró értéket takart. Érdekes, hogy a decemberi határidős index nem ennyire pesszimista, ez a lejárat csupán 0,5 százalékot csökkent 18 300 pontra, így mintegy 400 pont a kettő közötti különbség, ami még mindig inkább optimizmust jelent a befektetők részéről.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet