BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereség ellenére esik a Morgan Stanley részvénye

A vártnál magasabb nyereségről számolt be a csütörtöki tőzsdenyitás előtt a Morgan Stanley, ennek ellenére a befektetési bank papírjai több mint három százalékkal lettek olcsóbbak a tőzsdén.

2013. április 18. csütörtök, 16:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egy évvel korábbi 94 millió dolláros veszteség után 984 millió dolláros profitot ért el az első negyedévben a Morgan Stanley, a részvényenként 61 centes nyereség magasabb az elemzők által várt 57 centnél. A bank profitja csökkent a kötvényjellegű befektetéseken, a részvények és a vagyonkezelés azonban az egy évvel korábbinál jobban hoztak.

Az amerikai pénzügyi cég elsősorban annak köszönhetően javított eredményén, hogy a hitelek átértékelése az előző évi kétmilliárd dolláros veszteség után csak 317 milliós mínuszt mutatott. Így az átértékelődés nélkül számított részvényenkénti profit 71 centről 61 centre csökkent. A Morgan Stanley bevétele 18 százalékkal emelkedett az egy évvel ezelőttihez képest, így 8,16 milliárd dollárt tett ki.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet