BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP húzta felfelé a piacot

Emelkedéssel zárta a napot a magyar tőzsde a jó nemzetközi hangulat hatására.

2013. április 16. kedd, 17:07

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar konvergencia program nem volt hatással a magyar részvénypiacra, ugyanakkor napközben az óvatos európai börzék miatt nem találta az igazi irányt a magyar tőzsde. A nap végére azonban az amerikai piacok határozottabb emelkedését követve lendületbe jött az OTP és a Mol, így végül pluszban zárt a piac. A BUX így 0,8 százalékkal 18 059 pontra emelkedett, elsősorban az OTP jó teljesítményének betudhatóan. A bankrészvény egész nap szépen húzott felfelé a 4540 forintos záró árnál azonban járt feljebb is a részvény 40 forinttal. Az 1,8 százalékos emelkedés azonban így is jó teljesítmény volt, amelyet csak a Mol közelített meg a nagyok közül 1,6 százalékos drágulásával. Az olajtársaság esetében már nem volt ilyen egyértelmű a nap, napközben ugyanis többször megbicsaklott a részvény árfolyama. A nap végi záró ár azonban kereken 16 000 forint lett, úgy hogy nem sokkal a piac zárása előtt még mínuszban is forgott a részvény.

Nem sikerült viszont hajráznia a Magyar Telekomnak. A részvény a közelgő osztalék és a jó hangulat ellenére elég nagyot esett. A 415 forintos záró ár ugyanis 1,2 százalékos csökkenést jelentett a részvény árfolyamában. Szenvedett a Richter is, a gyógyszergyártó továbbra sem tudja a jó hangulatú napokat emelkedésre kihasználni. Nem volt ez alól kivétel a keddi sem, a részvény árfolyama ugyanis 0,2 százalékkal 34 150 forintra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet