Ahogyan az előző napokban a húzóerőt, úgy most a nehezéket az OTP részvénye képviselte. A bankrészvény az elmúlt napok örült száguldása után nem is csoda, hogy korrekciózni kezdett, főleg, hogy a nemzetközi piacokon is borongos volt a hangulat. Végül 1,9 százalékos mínuszban 4560 forinton zárt a részvény, ami még így is jó teljesítmény az elmúlt napok összességét figyelembe véve.
A másik nagyot eső részvény a Mol volt, amely azonban az előző napokban sem mutatott túlzottan nagy erőt. Pénteken azonban a mélybe zuhanó olajár plusz pofont jelentett az olajszektornak, amelyet amúgy is súlyt a rossz finomítói környezet. Mindez teljesen természetesen nyomott hagyott a Mol árfolyamában is, amely 1,5 százalékkal 16 260 forintra esett vissza.
A Magyar Telekom jól tartotta magát annak köszönhetően, hogy az éves rendes közgyűlésén a részvényesek a várakozásoknak megfelelően elfogadták a részvényenkénti 50 forintos osztalékot. A közel egy hónap múlva fizető társaság 423 forinton stagnált pénteken.
Vegyesen szerepeltek viszont a gyógyszergyártók. A Richter az elmúlt időszaknak megfelelően együtt esett a piaccal, ugyanakkor az Egis viszonylag stabilan tartotta magát napközben a nap végére viszont nagyot rántottak a papíron. Ez utóbbi így 2,4 százalékkal 18 960 forintra emelkedett, de kötöttek rá 19 200 forinton is üzletet.
A richter 0,6 százalékkal 34 050 forintra csökkent. A BUX így 1 százalékkal 18 219 forintra hullott vissza a hét utolsó napján.
