BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartja erejét a tőzsde

Csütörtökön további javulással kezdett a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, mely elsősorban a Molnak köszönheti a jó teljesítményét. A többi vezető részvény felemás hangulatban kezdte a napot, igazán komoly elmozdulásra eddig nem volt példa.

2013. április 11. csütörtök, 10:35

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki nyitás után 18 323 pontig erősödött a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom kifejezetten magas, az OTP egymilliárd forint feletti mértékben cserélt gazdát, míg az Egis esetében nagy egyszeri kötések okozhatták a 600 millió forintos forgalmat.

A vezető részvények felemás hangulatban kezdték a napot, az OTP például 0,1 százalékos felfelé araszolás után 4577 forintot ért, míg a Mol 16 505 forintos ára 0,6 százalékos drágulást jelentett. Közben a Magyar Telekom is erős maradt, két forinttal 421 forintig kapaszkodott fel az első órákban.

A gyógyszergyártók közül a Richter 34 300 forinton stagnált a nyitás után, míg az Egis szokatlanul nagy forgalom mellett 0,6 százalékkal 18 310 forintig kapaszkodott fel.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet