A bankrészvény 9,5 milliárd forintos forgalom mellett 4,3 százalékkal 4525 forintra emelkedett kedden, miután kedvező kínai makro adat jelent meg és az Alcoa jelentése is jobb lett a várakozásoknál. Érdekes azonban, hogy a jó kedv szinte egyedül az OTP részvényére ragadt át. A magyar tőzsdén ugyanis úgy látszott mintha az összes papírtól szabadultak volna a befektetők, hogy helyette OTP részvényt vehessenek. Jó példa erre az Egis, amely annak ellenére nem használta ki a jó hangulatot, hogy szinte minden elemző vételre ajánlja a részvényt. A gyógyszergyártó azonban 18 155 forintra hulott vissza, igaz a forgalma alig 37 millió forint volt, így az alacsony likviditásban nehéz volt a részvényt eladni. A nagyobbik szektortárs a Richter 0,2 százalékkal 34 200 forintra emelkedett, ami szintén nem jelenti, hogy sikeresen vette a keddi akadályt a részvény.
A Mol 16 665 forintos záró ára 0,6 százalékos drágulást jelentett, ez azonban jelentősen elmaradt a BUX és az OTP növekedésétől is. A vezető index ugyanis 1,3 százalékkal 18 825 pontra nőtt, és a decemberi lejárat értéke is hasonló mértékben 1,1 százalékkal emelkedett 18 729 pontra.
A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom esett, amely közel 1 százalékkal 420 forintra hullott vissza, miután előző nap bejelentették, hogy mostantól minden frekvencia pályázatot újra meg kell pályázni, nem lesz automatikus meghosszabbítás. A kisebb részvények közül érdekes, hogy az FHB-t egyelőre nem találták meg a befektetők. A kisebbik bankrészvény 0,8 százalékkal 373 forintra emelkedett, ez azonban meg sem közelítette az OTP szárnyalását.
Szépen menetelt viszont felfelé a Danubius, amely 5,6 százalékkal 3200 forintra drágult, és ezzel a nap nyertese lett. Az EstMédia viszont már csak 14 forintot ért zárásban, ami 6,7 százalékos visszacsúszás eredménye volt.
