Kedd délelőttre 297,60-ig gyengült a forint az euróval szemben, ez 0,32 százalékkal volt magasabb a hétfői árfolyamnál. A nap legelején még 297 alatt is járt a forint, mely a jelek szerint nem bírta tovább több hetes csúcsán. A dollárral szemben 228,12-nél állt a hazai fizetőeszköz a kereskedés első felében, míg a svájci frank 243,84 forintba került.
Az utóbbi napokban a Magyar Nemzeti Bank (MNB) növekedésösztönző programja erősítette a forintot, ennek volt köszönhető, hogy péntek estére 300 alá kapaszkodott az árfolyam. A Matolcsy György vezette jegybank ugyanis sokkal kevésbé unortodox lépéseket jelentett be, mint amiktől a piac félt. Az elemzők arra számítanak, hogy a következő napokban maradhat a lélektani határ körül a magyar deviza árfolyama, majd néhány héten belül az uniós túlzottdeficit-eljárással kapcsolatos hírek hozhatnak ismét mozgást. A magyar kormánynak április végéig kellene benyújtania a konvergencia programot, ami alapján júniusban dönthet az Európai Bizottság arról, lekerülhetünk-e a szégyenpadról.
A nemzetközi piacokon az amerikai költségvetési tervezet szerdai bemutatása hozhat élénk mozgást. A hírek szerint a 2014-es büdzsé a gazdaság élénkítése helyett inkább megszorításokat tartalmaz majd, többek között megváltozhat a nyugdíjak indexálása, és csökkenhetnek az egészségügyi kiadások.
