BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tóth Péter bekerülhet a PannErgy igazgatóságába

Nyilvánosak a Pannergy közgyűlési előterjesztései.

2013. április 8. hétfő, 19:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem fizet osztalékot a tavalyi év után a PannErgy Nyrt. − áll a társaság közgyűlési előterjesztésében. Mindez túl nagy meglepetést nem jelent, hiszen tavaly 463 millió forint veszteséget szenvedett el a társaság a nemzetközi számviteli elvek szerint. A magyar számviteli szabályok szerinti mérleg szerinti veszteség 257 millió forint volt. A PannErgy 2011-ben sem fizetett osztalékot, pedig akkor 29,6 millió forint adózott nyereséget ért el a magyar és 1,014 milliárd forintot a nemzetközi szabályok szerint. Az előterjesztésekből az is látszik, hogy az igazgatótanács Tóth Péter igazgatótanácsi taggá választását javasolja, az igazgatótanács elnökének tiszteletdíját pedig havi 260 ezer, a tagokét havi 210 ezer forintban javasolja megállapítani. A vezető testület javasolja továbbá a jelenleg hatályos, 2009−2014-ig szóló vezetői részvényopciós program megszüntetését és egy 2013−2016-ig szóló program elfogadását.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet