Fontosabb makroadatok hiányában irány nélkül zajlott a kereskedés a hét első napján a világ tőzsdéin. A kezdeti mérsékelt optimizmust követően így délutánra vegyes képet mutattak az indexek. A német és a francia piac is veszített a délelőtti lendületéből és délutánra a nyitóérték közelébe korrigáltak vissza. Ennek ok az lehet, hogy mindenki az Alcoa jelentésére várt, a koreai helyzet enyhülése ugyanis nem hozott tömeges vevőket a piacokra. Mindez meglátszott a magyar tőzsdén is. A vezető részvények forgalma rendkívül alacsony volt a 4 milliárdot sem érte el az összforgalom - ami a kivárást mutatta a magyar piacon is. A kezdeti otpimizmus a magyar börzén is folyamatosan olvadt, sőt a nap végére pluszomk el is fogytak avevők teljes hiány amiatt. A BUX így a nap eleji 18 150 pont feletti értékről 18 048 pontra csúszott vissza. ez utóbbi jelentette ugyanis a záró árat, ami 0,04 százalékos csökkenést takart, vagyis a gyakorlatban inkább stagnált az index értéke.
A vezető részvények közül egyedül a Mol drágult, annak ellenére, hogy az olaj árfolyama is folytatta a mélyrepülését. A Mol ugyanakkor az utóbbi időben jelentősebben lemaradt a többi vezető részvénytől, ezt a lemaradását csökkenthette a részvény, más okot ugyanis nehéz lenne találni az 1,1 százalékos növekedésre, ami 16 550 forintos záró árat takart.
Az OTP ugyanakkor 0,7 százalékkal 4340 forintra esett vissza, a napi minimumot jelentős 4321 forint azonban nem volt messze innen. A Richter 0,6 százalékkal 34 150 forintra esett vissza, de nem járt sokkal jobban a kisebbik szektortárs Egis sem. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama ugyanis 18 430 forintra 0,1 százalékkal csökkent kedden.
Érdekes, hogy a kisebbik gyógyszergyártó 18 430 forintra csúszott le, ez 0,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi adattól.
