BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre a Mol húzza a tőzsdét

Kismértékű erősödéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, azonban a jó hangulat egyelőre törékeny, nincsenek egyértelmű fölényben a vevők. A vezető részvények felemás hangulatban kezdtek, főleg a múlt héten szenvedő Mol lódult meg felfelé.

2013. április 8. hétfő, 09:42

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői nyitás után 18 118 pontig erősödött a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom a nap elején átlagos volt, csak az OTP félmilliárdnyi üzletkötése emelhető ki.

A vezető részvények felemás teljesítménnyel kezdtek, egyelőre a Mol erősödésének köszönhető a pozitív hangulat. Az olajcég papírjai a nap legelején 1,5 százalékkal drágultak, így 16 625 forintba kerültek. Közben az OTP 4366 forintig esett, ami 0,1 százalékos mínusznak felelt meg, míg a Magyar Telekom 425 forintos árfolyama egy forinttal maradt el a péntekitől.

A gyógyszergyártók is vegyesen kezdtek reggel: a Richter 0,4 százalékkal 34 210 forintig csorgott le, míg az Egis 18 540 forintos ára fél százalékkal volt magasabb a péntekinél.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet