A hétfői nyitás után 18 118 pontig erősödött a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom a nap elején átlagos volt, csak az OTP félmilliárdnyi üzletkötése emelhető ki.
A vezető részvények felemás teljesítménnyel kezdtek, egyelőre a Mol erősödésének köszönhető a pozitív hangulat. Az olajcég papírjai a nap legelején 1,5 százalékkal drágultak, így 16 625 forintba kerültek. Közben az OTP 4366 forintig esett, ami 0,1 százalékos mínusznak felelt meg, míg a Magyar Telekom 425 forintos árfolyama egy forinttal maradt el a péntekitől.
A gyógyszergyártók is vegyesen kezdtek reggel: a Richter 0,4 százalékkal 34 210 forintig csorgott le, míg az Egis 18 540 forintos ára fél százalékkal volt magasabb a péntekinél.
