A csütörtöki kereskedés végén 18 073 ponton állt meg a BUX index, ez 0,8 százalékkal volt magasabb az egy nappal korábbi szintnél. Az index napi mélypontja délelőtt volt, amikor rövid időre mínuszba is csúszott, míg a csúcs száz ponttal volt a záróérték felett. A forgalom kiemelkedő volt, hiszen a nap végére közel 20 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények közül az OTP-t ragadta el legjobban a hév azok után, hogy a Magyar Nemzeti Bank elnöke bejelentette a régóta várt növekedésösztönző programot. A bankpapírok több mint 15 milliárdos forgalom mellett 2,3 százalékkal 4272 forintig erősödtek. A jelek szerint a befektetők pozitívan értékelik, hogy az ígéretek szerint a vállalati devizahitelek kockázatainak egy részét magára vállalja az állam. A Mol a nap végére 0,1 százalékkal esett vissza, így 16 740 forinton zárt, míg a Magyar Telekom folytatva jó szériáját 1,2 százalékkal 425 forintig erősödött.
A gyógyszergyártók közül a Richter piacán volt ma komoly mozgás: délelőtt két százalékot erősödött a részvény arra a fejtegetésre, mely szerint már májusban visszakerülhetnek az MSCI régiós indexeibe. A nap második felére kiderült azonban, hogy erre csak minimális az esély, így 0,3 százalékos pluszban 34 500 forinton zárt a Richter. A másik gyógyszergyár, az Egis viszont 1,4 százalékkal 18 340 forintig esett vissza.
