BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és az OTP tették lejtőre a tőzsdét

Jelentős gyengüléssel zárta a napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe szerdán, ebben a pesszimistára forduló nemzetközi hangulat volt a ludas elsősorban. A délután megjelent gyenge amerikai foglalkoztatottsági adat után az összes részvénypiacon elbizonytalanodtak a befektetők.

2013. április 3. szerda, 17:17

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerdai kereskedés végén 17 931 ponton állt a BUX index, ez 0,9 százalékkal maradt el a keddi záróértéktől. A napi mélyponthoz képest majdnem 200 ponttal sikerült visszakapaszkodnia a mutatónak, mely reggel néhány percig pluszban is volt. A forgalom kimondottan magas volt, de ez csak az OTP 9,2 milliárd forintnyi üzletkötésének volt köszönhető, a többi papír nem tudott egymilliárd forint fölé kapaszkodni.

A vezető részvények mindegyike gyengüléssel fejezte be a napot, különösen fájdalmas volt a Mol és az OTP két százalék feletti bukása. Az olajcég részvényei 16 750 forintig estek vissza, ami 1,9 százalékkal maradt el a keddi árfolyamtól, míg az OTP 4175 forintos szintje 2,4 százalékos mínusznak felelt meg. Eközben a Magyar Telekom egyértelmű nyertese volt a szerdai kereskedésnek, hiszen 420 forintos ára stagnálást jelentett.

A gyógyszergyártók meglepően jól viselték a viharos nemzetközi hangulatot, hiszen a Richter 1,5 százalékos drágulás után 34 400 forintot ért, míg az Egis 18 600 forintos ára 2,2 százalékkal haladta meg a keddit.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet