Az olajcég honlapja szerint jelenleg 4,9 százalék a saját állomány, vagyis az osztalékra szánt összeget a fennmaradó 95,1 százalék között osztják szét. Ennek alapján 462,79 forintra jöhet ki az egy részvényre eső osztalék, vagyis nagyságrendileg ekkora kifizetésre számíthatnak a tulajdonosok akkor, ha a fordulónapig nem emelkedik jelentősen a társaság saját részvény-állománya.
Az előterjesztésekben kiemeli a cég, hogy a 46 milliárdos összeg a speciális tételek nélküli nettó eredmény 25 százaléka. Érdekesség, hogy a legnagyobb tulajdonosként a magyar állam 25,7 millió részvénye után 11,9 milliárd forintnyi osztalékra lesz jogosult.
