BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP húzza a mélybe a BUX-ot

Enyhe lecsorgással nyitott csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, azonban a javulás szinte kizárólag az OTP egy százalék feletti visszaesésének volt köszönhető. A bankpapírok lesznek a vesztesei a BUX index átsúlyozásának, emiatt kerülhetnek ma eladói nyomás alá.

2013. március 28. csütörtök, 09:23

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki nyitás után 17 852 ponton állt a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom átlagosnak mondható, az OTP már egymilliárd forint feletti értékben cserélt gazdát, a többiek viszont szenvednek.

A vezető részvények közül az OTP eddig a nap vesztese, a 4360 forintos árfolyam 1,3 százalékkal alacsonyabb a szerdainál. Ez nem meglepő, az Equilor elemzői már reggeli hírlevelükben figyelmeztettek arra, hogy ma a bankpapír kerülhet eladói nyomás alá, ugyanis most esedékes a BUX index átsúlyozása. Ilyen esetekben pedig az indexkövető befektetők megjelennek eladóként a piacon. A Mol 0,3 százalékos erősödés után 16 340 forinton állt a kereskedés elején, míg a Magyar Telekom 412 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a szerdainál. A távközlési papír az index-átsúlyozás egyik nyertese, ezért nem meglepő jó teljesítménye.

A gyógyszergyártók negatív hangulatban kezdték a napot: a Richter 0,1 százalékos lecsorgás után 33 200 forintba került, míg az Egisért 18 510 forintot fizettek, ami fél százalékos mínuszt jelentett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet