A csütörtöki nyitás után 17 852 ponton állt a BUX index, ez 0,3 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom átlagosnak mondható, az OTP már egymilliárd forint feletti értékben cserélt gazdát, a többiek viszont szenvednek.
A vezető részvények közül az OTP eddig a nap vesztese, a 4360 forintos árfolyam 1,3 százalékkal alacsonyabb a szerdainál. Ez nem meglepő, az Equilor elemzői már reggeli hírlevelükben figyelmeztettek arra, hogy ma a bankpapír kerülhet eladói nyomás alá, ugyanis most esedékes a BUX index átsúlyozása. Ilyen esetekben pedig az indexkövető befektetők megjelennek eladóként a piacon. A Mol 0,3 százalékos erősödés után 16 340 forinton állt a kereskedés elején, míg a Magyar Telekom 412 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a szerdainál. A távközlési papír az index-átsúlyozás egyik nyertese, ezért nem meglepő jó teljesítménye.
A gyógyszergyártók negatív hangulatban kezdték a napot: a Richter 0,1 százalékos lecsorgás után 33 200 forintba került, míg az Egisért 18 510 forintot fizettek, ami fél százalékos mínuszt jelentett.
