Szerda délelőttre 17 880 pontig esett vissza a BUX index, ez már 0,9 százalékkal alacsonyabb volt a keddi záróértéknél. A forgalom a nap elején csak az OTP-nek köszönhetően mutatott életjeleket, a bankrészvények 2,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.
A blue chipek közül az OTP a nap kerékkötője, hiszen délelőttre 1,3 százalékkal 4440 forintig esett vissza az árfolyam. Emögött semmi speciális okot nem lehet megfogalmazni, az európai bankszektor általános gyengesége nyomja rá a bélyegét a hangulatra. A Mol az első órákban 0,55 százalékkal 16 210 forintig esett vissza, míg a Magyar Telekom 407 forintos ára egy forinttal maradt el a kedditől.
A gyógyszergyártók piacán is hamar negatívra fordult a hangulat, a nap első felében már a Richter 0,5 százalékos gyengülés után 33 190 forinton állt, míg az Egis 18 630 forintos szintje 0,35 százalékkal magasabb volt a tegnapinál.
