BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamar lejtmenetbe került a magyar tőzsde

A kezdeti erősödés után hamar elfogytak a vevők a magyar piacon, az OTP komoly esése megpecsételte a többi papír sorsát is. Az európai bankszektor vergődése nyomán a legnagyobb hazai kereskedelmi bank is komoly eladói nyomás alá került.

2013. március 27. szerda, 11:22

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerda délelőttre 17 880 pontig esett vissza a BUX index, ez már 0,9 százalékkal alacsonyabb volt a keddi záróértéknél. A forgalom a nap elején csak az OTP-nek köszönhetően mutatott életjeleket, a bankrészvények 2,2 milliárd forint értékben cseréltek gazdát.

A blue chipek közül az OTP a nap kerékkötője, hiszen délelőttre 1,3 százalékkal 4440 forintig esett vissza az árfolyam. Emögött semmi speciális okot nem lehet megfogalmazni, az európai bankszektor általános gyengesége nyomja rá a bélyegét a hangulatra. A Mol az első órákban 0,55 százalékkal 16 210 forintig esett vissza, míg a Magyar Telekom 407 forintos ára egy forinttal maradt el a kedditől.

A gyógyszergyártók piacán is hamar negatívra fordult a hangulat, a nap első felében már a Richter 0,5 százalékos gyengülés után 33 190 forinton állt, míg az Egis 18 630 forintos szintje 0,35 százalékkal magasabb volt a tegnapinál.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet