A keddi nyitás után 18 103 pontig erősödött a BUX index, ez 1,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom kimondottan élénk volt a nap elején, az OTP, a Mol és a Magyar Telekom is jócskán 100 millió forint feletti üzletkötést mutatott fel fél óra alatt.
A vezető részvények pozitív hangulatban kezdték a napot, a Mol 1,5 százalékkal 16 500 forintig drágult a nyitás után, míg az OTP hasonló mértékben 4473 forintig erősödött. A Magyar Telekom 411 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a hétfői zárószintnél.
A gyógyszergyártók piacán is a vevők kerültek fölénybe, a Richter 33 510 forintos ára 0,3 százalékkal volt magasabb a tegnapinál, míg az Egis egy százalékkal 18 785 forintig emelkedett.
