BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint nekiveselkednek a pesti bikák

A Mol és az OTP vezetésével erősödéssel nyitott kedden a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A befektetők továbbra is a ciprusi helyzet megoldásának örülnek, azonban az európai bankszektorral kapcsolatban bőven maradtak még bizonytalanságok.

2013. március 26. kedd, 09:36

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi nyitás után 18 103 pontig erősödött a BUX index, ez 1,2 százalékkal volt magasabb a hétfői záróértéknél. A forgalom kimondottan élénk volt a nap elején, az OTP, a Mol és a Magyar Telekom is jócskán 100 millió forint feletti üzletkötést mutatott fel fél óra alatt.

A vezető részvények pozitív hangulatban kezdték a napot, a Mol 1,5 százalékkal 16 500 forintig drágult a nyitás után, míg az OTP hasonló mértékben 4473 forintig erősödött. A Magyar Telekom 411 forintos árfolyama két forinttal volt magasabb a hétfői zárószintnél.

A gyógyszergyártók piacán is a vevők kerültek fölénybe, a Richter 33 510 forintos ára 0,3 százalékkal volt magasabb a tegnapinál, míg az Egis egy százalékkal 18 785 forintig emelkedett.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet