Úgy látszik megkönnyebbültek a devizapiacon kedden miután az MNB Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal történelmi mélypontra, 5,00 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. A piac úgy látszik félt, hogy ennél is nagyobb lesz a vágás, mert a döntést követően 305 forint közvetlen közelében tartózkodó euró jegyzés átmenetileg 304,60 forintig csökkent, majd háromnegyed három körül tovább erősödve 303,33-nál elérte napi csúcsát az euróval szemben. Innen délutánra 303,6 környékére kúszott vissza az árfolyam.
A forint annak ellenére erősödött, hogy nem megy jól az eurónak. Bár a ciprusi mentőcsomag részleteiről sikerült
megállapodni, ennek ellenére az eufória elmaradt. Ennek egyik oka lehet, hogy az Eurogroup holland elnöke, Jeroen Dijsselbloem azt nyilatkozta, hogy a ciprusi bankmentés egyfajta minta lehetne a jövőre nézve, és ezt később hiába próbálták enyhíteni. Piaci pletykák szerint ráadásul a küszöbön van egy olasz leminősítés így nem csoda, hogy ez euró/dollár 1,2850-es szinten nyitott, és nagyjából ugyanitt forgott késő délután is.
