A hétfői nyitás után 18 271 pontig erősödött a BUX index, ez 1,5 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki záróértéknél. A forgalom egyelőre az OTP-nek köszönhetően élénk, a bankpapírok 900 milliós üzletkötése mellett a többi vezető papír a 100 milliót sem érte el a nap elején.
A vezető részvények közül az OTP egyelőre a nap nyertese, a bankpapírok 4548 forintos árfolyama 2,2 százalékkal volt magasabb a péntekinél. A Mol közben 1,65 százalékos emelkedéssel nyitott, 16 670 forintot ért, míg a Magyar Telekom 411 forintos árfolyama négy forinttal volt magasabb a péntekinél.
A gyógyszergyártók is javuló hangulattal nyitottak: a Richter 0,3 százalékkal 33 550 forintig kapaszkodott fel, míg az Egis 2,1 százalékos drágulást követően 18 850 forintot ért.
