Reggel 8-9 hónapos mélypontról indult a forint a vezető devizákkal szemben, majd délelőtt - átmenetileg - tovább gyengült és csak a 307,5-ös technikai szint fordította meg a gyenegülést. Amennyiben valaki fundamentális hírt keresett ehhez, az Martonyi János külügyminiszter szavaiban találhatott indoklást a fordulatra, aki azt mondta: nem örülnek, hogy a forint inkább gyengének mondható, ehelyett stabilnak kellene lennie. Ennek hatására 304,5-ig tartott a korrekció, késő délutánra azonban ismét 305 forint körül mozgott a kurzus, miután a dollár is erősödött az euróval szemben.
A legfontosabb keresztárfolyam ugyanis újra az 1,30-as érték alá csúszott be estére, ami nem tett jót a feltörekvő devizáknak. A dollár így 235,60 forinton, míg a frank 247 forinton állt.
