BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy megint odacsapott a forintnak (frissített)

Délutánra megint elgyengült a forint, a piac rossz szemmel nézi a jegybankelnök újabb akcióját is.

2013. március 8. péntek, 17:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megugrott az euró a kamattartás bejelentése után az 1,30-as szintről 1,31-ig erősödött csütörtökön, és a jó hangulat még péntekre is átcsúszott. Déklután azonban a jó amerikai munkanélküliségi adatra nagyot rántottak a dolláron, így újra 1,30 közelében kereskedtek az irányadó devizapárral.  Az utóbbi időben felerősödtek a QE3 program korlátozásával, vagy kivezetésével kapcsolatos hangok, amire a pénteki adat csak rátett egy lapáttal, márpedig ez mindenképpen jó hír lehet a dollár számára.

Nagyjából a fő devizapárt követte a forint is, a nap eleji jó hangulatban az árfolyama az euróval szemben 296 közelébe erősödött vissza, délután azonban a dollár erősödését követve ismét 298 közelébe tért vissza az euró értéke. Így a 300-as szinttől csak kis mértékben távolodott el a forint, így nagy kérdés maradt, hogy meddig maradhat e szint alatt az árfolyam. A dollár egysége délután 229,50 forintba, míg a svájci franké 241 forintba került.

Délután öt óra tájban tovább gyengült a hazai deviza, az euró 299,50-re kúszott fel. A piac nem nézte jó szemmel ugyanis, hogy a Magyar Nemzeti Bank új elnöke pénteken felülvizsgálta a jegybank működési szabályzatát. Ennek értelmében a két korábbi alelnök, Király Júlia és Karvalits Ferenc hatásköre tovább szűkült - idézte a Reuters beszámolóját a Portfolio.hu. Karvalits a jövőben kizárólag a statisztikáért fog felelni, míg Király készpénz logisztikát felügyeli - írja a hírügynökség a pénteki Magyar Közlönyre hivatkozva. A Magyar Közlöny honlapján péntek délután nem voltak elérhetőek maguk a közlönyök.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet