A BUX ugyan napközben 1,5 százalék körüli pluszban is volt, végül azonban be kellett érnie 0,5 százalékos emelkedéssel, ami 18 923 pontos értéket takart. A vezető részvények közül a Mol volt amelyik napközben a legerőteljesebben próbált meg emelkedni. Annak ellenére, hogy az olaj ára nem drágult a venezuelai elnök halálának a hírére a magyar olajrészvény napközben 3 százalékos pluszban is forgott. Ebből azonban a nap végére csak 0,9 százalékot tudott megtartani, ami 17 300 forintos utolsó kötés értéket jelentett.
Egy picit drágult a nap végére az OTP is. A bankrészvény - amely pénteken teszi közzé tavalyi negyedik negyedéves jelentését - 0,4 százalékkal 4821 forintra emelkedett. A Richter részvénye annak ellenére, hogy az előző nap csúnya letörés jegyeit mutatta, szerdán 0,6 százalékkal 34 560 forintra drágult, elkerülve ezzel a további zuhanást. Érdekes viszont, hogy az elemzők kedvence az Egis 0,9 százalékkal esett különösebb hír nélkül, így 18 700 forinton fejezte be a napot.
Megállt viszont az osztalék miatti drágulás a Magyar Telekomnál, az előző napi 1,5 százalékos visszaesést ugyanis csak stagnálással reagálta le a részvény. Ez 405 forintos záró árat takart. Az FHB - amely még adós a jelentésével - jobban teljesített a nagyobb bankrészvénynél, mivel 1 százalékkal 413 forintra drágult.
Az E-Star részvényét napközben 247 forinton 1,7 százalékos pluszban ismét felfüggesztették, ami mögött az újabb hitelezői tárgyalások állhattak, mivel azonban a kereskedési időben erről nem jött ki hír nem is engedték vissza a parkettre a részvényt.
