BUX 138283.33 -0,87 %
OTP 44530 -0,87 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pár órát kell várni a Telekom-osztalék mértékére

Elégedett a tavalyi évi eredménnyel a Magyar Telekom vezérigazgatója.

2013. február 28. csütörtök, 07:54

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fordulat évének terveztük és ezt sikerült is elérni az árbevétel terén a tavalyi évben - mondta Christopher Mattheisen elnök vezérigazgató (képünkön) a cég gyorsjelentését értékelő sajtótájékoztatón. De nem csak az árbevétel, hanem a csupán 4,4 százalékkal csökkenő EBITDA is kiemelkedő teljesítménynek számít a szektorban, és a Deutsche Telekom-csoporton belül is, és a jövőre nézve is optimizmusra ad okot.

Az árbevétel tekintetében alapvető változások nem voltak, az energia segített megfordítani a trendet, ráadásul az ügyfél megtartási hatása nagyon erős a szolgáltatásnak. Sajnos viszont a nyereség megváltozásához az árrést is növelni kellene, jelenleg ugyanis a kisebb nyereségtartalmú szolgáltatásokkal sikerült növelni az árbevételt.

Az osztalékról a sajtótájékoztatón nem lesz szó, ezt csak az igazgatóság ülése után hozzák nyilvánosságra- hívták fel a figyelmet. Osztalékpolitika régi és jól megalapozott, ebben a tavalyi eredmény és a közeljövő is szerepet játszik. tudjuk, hogy befektetőinknek fontos az osztalék mértéke, de türelmet kérünk - hangozott el.

Ugyanakkor azt elmondták, hogy a kormánnyal tárgyalnak alacsonyabb energia beszerzési árakról, a T-System eladása azonban nem képez tárgyalási alapot. A rezsi csökkentés esetében az a kérdés, higy miként kezelik majd a Magyar Telekomot. A rendszerben piaci szereplőként tekintenek akkor előnyös is lehet, de ha nem akkor felül kell majd vizsgálni ezt a szegmenst. Az EBITDA egyébként enyhén negatív volt még a tavalyi évben, azonban az ügyfélmegtartó képessége miatt az összes hatása pozitív.

A jelenlegi adó amit kivetettek a szektorra már most is gondot jelent, pedig ez a szektor az egyik motorja a gazdaságnak. a távközlési adó diszkriminatív, és a közmű adó pedig kifejezetten beruházás gátló. Tavaly az új stratégiai irányokat is kialakították, ami 2017-ig tartalmazza az új irányokat, és a vezetői struktúrákat is. Ez az új vezetői felállás a legnagyobb változás 2013-tól, ami alapján három kereskedelmi vezérigazgató-helyettes irányítja a különböző területeket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet