BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékról szavazott az Egis

Tegnap tartotta éves rendes közgyűlését az Egis, melyen megszavazták a részvényenkénti 240 forintos osztalékfizetést. Ez a korábbi évek részvényenkénti osztalékának duplája, azonban a papírok így is igen alacsony, alig 1 százalék feletti osztalékhozammal forognak.

2013. január 31. csütörtök, 09:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner>Korábban már ismert volt, hogy részvényenként 240 forint osztalékot fizetne az Egis a legutóbbi lezárt pénzügyi éve után, a tegnapi közgyűlésen pedig a javaslat elfogadásra is került. A 240 forintos osztalék duplája a korábbi években kifizetett osztaléknak, azonban a tegnapi záróárral számolva így is meglehetősen alacsony, 1,3 százalékos osztalékhozamot ad. Ez a fontosabb hazai részvények között a legalacsonyabbnak számít, a szektortárs Richter ennél minimálisan magasabb, 1,9 százalékos osztalékhozamot kínál.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet