<banner>Korábban már ismert volt, hogy részvényenként 240 forint osztalékot fizetne az Egis a legutóbbi lezárt pénzügyi éve után, a tegnapi közgyűlésen pedig a javaslat elfogadásra is került. A 240 forintos osztalék duplája a korábbi években kifizetett osztaléknak, azonban a tegnapi záróárral számolva így is meglehetősen alacsony, 1,3 százalékos osztalékhozamot ad. Ez a fontosabb hazai részvények között a legalacsonyabbnak számít, a szektortárs Richter ennél minimálisan magasabb, 1,9 százalékos osztalékhozamot kínál.
</banner>
