BUX 139409.87 1,3 %
OTP 44820 1,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb veszély leselkedik az E-Star részvényeseire

A részvények jelentős hígításával emelhet tőkét a társaság.

2013. január 10. csütörtök, 09:44

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felmondta az E-Star ESCO-val kötött összes hitelszerződését a Raiffeisen - jelentette be a BÉT honlapján az E-Star, amellyel szemben már korábban felmondta hitelszerződéseit a pénzintézet. Mindez nagy meglepetést nem jelent, hiszen a cég amúgy is csődvédelem alatt áll, tehát a fontos az lesz, hogy sikerül-e megállapodást kötniük a hitelezőkkel. Csapás lehet viszont a részvényeseknek, hogy március 14-ére új rendkívüli közgyűlést hívtak össze. Ezen a részvényeseknek dönteniük kell egy 500 millió forintos tőkeemelésről, amit 50 millió darab új részvény kibocsátásával valósíthatnak meg. Ez pedig jelentős hígítást jelenthet a jelenlegi 2,6 millió darabos részvény állománynál, ami azt jelentheti, hogyha a cég túl is éli a jelenlegi krízist, az árfolyam csak a töredékét érheti akár a jelenlegi szintnek is. A kibocsátásra viszont szükség van ezzel akarja ugyanis az igazgatóság a hitelezőket kifizetni, persze kérdés, hogy azok belemenne e ebbe. A részvény kereskedését a nagy esés miatt fel is kellett függeszteni a hírt követően.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet