BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nehezen indult a nap Európában

Vegyes teljesítménnyel indultak ma az európai tőzsdék, most már a 0,2 százalék körüli pluszok vannak túlsúlyban. A franciáknál és a spanyoloknál nyitás óta emelkedik az index, vélhetően azért mert Wolfgang Schauble elismerte: a spanyol segítségnyújtással nem lehet megvárni a bankunió felállítását.

2012. december 4. kedd, 10:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bizonytalanok voltak a befektetők a reggeli órákban, mivel ázsiában is inkább borús volt a hangulat, a tegnapi makroadatok (feldolgozási és bizalmi indexek) nem voltak túl biztatóak, ma pedig nem várhatóak fontosabb adatok. Az Euro Stoxx 50 0,44 százalékkal erősödött, a FTSE 100 lényegében már a tegnapi záróértéken áll, Párizsban azonban folyamatosan emelkedik a CAC 40 index  értéke, immár a 0,65 százalékkal 3580 ponton áll.

Érdekesen alakulhat a tegnap délután 7480 pontig emelkedő, majd a zárásban 7420 pontig csökkenő Dax értéke, hisz az sokáig stagnálást mutatott, majd 0,13 százalékkal erősödött, hisz bizonyos részvények esetében - például a Deutsche Telekom - ma erőteljes emelkedést várnak az elemzők. A spanyoloknál is optimizmus uralkodik, 0,44 százalékot erődött az IBEX, így jelenleg 7924 ponton áll.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet