BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átok helyett áldás - egyre magasabban az árfolyamok

Megszűnt a nyomás a Richteren, így Nyugat-Európához hasonlóan pozitív a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén is: Jelenleg 1,22 százalékkal magasabban, vagyis ismét 18 000 pont felett áll a Budapesti Értéktőzsde indexe.

2012. november 30. péntek, 14:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ahogy a nagy könyvben megírva nálunk a -  három vezető részvénynek köszönhetően - intenzitás is erősebb, mint a fejlett országok vagyis 0,4 százalékkal hanem 1,22 százalékkal erősödött  a BUX mely jelenleg 70 ponttal haladja meg a 18 000-es értéket.

Nem tudni, hogy a befektetők a jó tanácsokra - valamennyi brókercég 35 000 forinton vételre ajánlotta Richtert - vagy a józan eszükre hallgattak, de mindenesetre emelkedik a Richter árfolyama jelenleg 35 970 forinton forognak a részvények, ami közel 1 százalékos erősödésnek felel meg. A forgalom már most meghaladja a 4 milliárd forintot.

Viszonylag nagy forgalom mellett a Mol és az OTP áll még nyerésre, az olajrészvények majdnem 2 százalékkal, a bankpapírok pedig 1,45 százalékot drágultak vagyis előbbi 18 025 forinton, míg utóbbi 3990 forinton cserél gazdát. A közműadóval sújtott Magyar Telekom papírjaitól viszont inkább szabadulnak a befektetők. A részvény jelenleg 391 forinton áll, ami 0,5 százalékos csökkenésnek felel meg. Igaz a forgalom mindössze 150 millió forint.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet