Ahogy a nagy könyvben megírva nálunk a - három vezető részvénynek köszönhetően - intenzitás is erősebb, mint a fejlett országok vagyis 0,4 százalékkal hanem 1,22 százalékkal erősödött a BUX mely jelenleg 70 ponttal haladja meg a 18 000-es értéket.
Nem tudni, hogy a befektetők a jó tanácsokra - valamennyi brókercég 35 000 forinton vételre ajánlotta Richtert - vagy a józan eszükre hallgattak, de mindenesetre emelkedik a Richter árfolyama jelenleg 35 970 forinton forognak a részvények, ami közel 1 százalékos erősödésnek felel meg. A forgalom már most meghaladja a 4 milliárd forintot.
Viszonylag nagy forgalom mellett a Mol és az OTP áll még nyerésre, az olajrészvények majdnem 2 százalékkal, a bankpapírok pedig 1,45 százalékot drágultak vagyis előbbi 18 025 forinton, míg utóbbi 3990 forinton cserél gazdát. A közműadóval sújtott Magyar Telekom papírjaitól viszont inkább szabadulnak a befektetők. A részvény jelenleg 391 forinton áll, ami 0,5 százalékos csökkenésnek felel meg. Igaz a forgalom mindössze 150 millió forint.
