BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejfájósan indult a hét Amerikában

Lefelé tartanak a főbb tengerentúli tőzsdeindexek a hétfői nyitást követően.

2012. november 26. hétfő, 16:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénteki rallyt visszafogott hétkezdet követte az amerikai részvénypiacokon. A jelentősebb New York-i tőzsdei indexek 0,2-0,5 százalékos mínuszt mutattak a kereskedés első szűk órája után. Közben szerény mértékben ugyan, de szintén gyengült az arany és a nyersolaj is. A kiskereskedelmi szektor az évvégi ünnepi (és vásárlási) szezont indító Black Friday árbevételével kapcsolatos kedvezőtlen hírek hatására gyengült. Noha közlése szerint a valaha volt legjobb Black Friday van mögötte, lefelé tartott a Wal-Mart árfolyama is.

A befektetőket mindemellett óvatosságra inti, hogy a héten újra a kongresszus elé kerül az Egyesült Államok költségvetési kiigazításának ügye. A piac bízik ugyan a megegyezésben, amellyel elkerülhető a több mint 600 milliárd dolláros automatuikus megszorító csomag, ám a következő hetek bizonytalanságban telhetnek. Közben az európai válság is továbbra is témát ad: az eurózóna pénzügyminiszterei ismét találkoznak a görög helyzet megoldása érdekében.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet