Bár Európában inkább az optimizmus uralkodott, a pesti börzén a nap végére lefelé konyult az index görbéje. A nyitásban még 160 pontos emelkedést produkáló BUX a zárásban 32 ponttal lejjebb állt, vagyis 0,18 százalékot csökkent.
A távközlési adóról szóló hírek ismét 400 forint alá taszították a Telekom papírok árát így 2,2 százalékos csökkenés után az utolsó kötésekben már csak 397 forintot értek a részvények. A 687 millió forintos forgalom közepesnek számított a társaság papírjainak esetében.
Az összforgalom sem volt túl magas, mindössze 7,2 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A prímet most is az OTP és a Morgan Stanley Indexéből kikerülő Richter vitte. A bankpapírok 2,8 milliárd forintos forgalom mellett 1,19 százalékkal estek, a zárásban mindössze 3905 forintot értek. A Richter viszont - immár második napja - ma is emelkedett, ezúttal 1,55 százalékot. A zárásban 37 880 forinton cseréltek gazdát a részvények, a lassan szokásosnak mondható 2,5 milliárd forintos forgalom mellett.
A keddi főszereplő Mol, ezúttal csak megbújt a többiek háta mögött. Szerény 869 millió forintos forgalom mellett 0,57 százalékkal emelkedett a részvények ára, így a zárásban 17 500 forinton stabilizálódott az árfolyam, jóllehet napközben 17 220 forinton is születtek üzletek.
Az Egis részvények iránt viszonylag erőteljes volt az érdeklődés. A gyógyszergyári papírok forgalma - a korábban megszokott 50-60 millió forint helyett - 260 millió forint felett alakult. Az árfolyam azonban mindössze 15 forinttal emelkedett, vagyis a zárásban 17 185 forint lett.
