Az E-Star hétfői kötvényaukcióján minimális mennyiségű októberben lejárt kötvényt tudott visszavásárolni. A cég bejelentése szerint a meghirdetett 14 545 darab kötvényre ugyan 18 556 darab ajánlat érkezett, de ebből csak 4722 darabot ajánlottak fel a cég által reálisnak tartott árfolyamon. A cég a közleményében maga is elismeri, hogy az aukciót csak részben tartja sikeresnek, tekintettel arra, hogy a meghirdetett maximális mennyiségnek csak a töredékét ajánlották fel a kötvények tulajdonosai a cég által reálisnak tartott árfolyamon.
A cég ugyanakkor azt is közölte, hogy a visszajelzések alapján számos kötvényes azért mulasztott el ajánlatot tenni az E-Star ESCO Kft. részére, mert nem követte a cég eddigi kommunikációját, illetve befektetési szolgáltatójától sem értesült az ajánlattételi lehetőségről. Az aukció ugyanakkor inkább azt mutatja, hogy a kötvényesek többsége nem hajlandó odaadni a kötvényeit a névérték tőredékéért. A cég helyében így nem bíznánk abban, hogy az informálatlan kötvényesek tömegesen előfordulhatnak, bár biztosan lehetnek ilyenek is, de azért az mégis csak furcsa, ha valaki nem követi egy ilyen kockázatú befektetésének a sorsát.
Mindenesetre az E-Star feje felett így továbbra is ott lebeg a csőd veszélye mindaddig, amig az összes 2012-ben lejárt kötvény tulajdonosával nem jutnak megegyezésre.
