BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikertelen aukció, bajban az E-Star?

Minimális mennyiségű kötvényt tudott visszavenni az E-Star hétfőn a 2014-ben lejáró papírjaiból.

2012. november 20. kedd, 11:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az E-Star hétfői kötvényaukcióján minimális mennyiségű októberben lejárt kötvényt tudott visszavásárolni. A cég bejelentése szerint a meghirdetett 14 545 darab kötvényre ugyan 18 556 darab ajánlat érkezett, de ebből csak 4722 darabot ajánlottak fel a cég által reálisnak tartott árfolyamon. A cég a közleményében maga is elismeri, hogy az aukciót csak részben tartja sikeresnek, tekintettel arra, hogy a meghirdetett maximális mennyiségnek csak a töredékét ajánlották fel a kötvények tulajdonosai a cég által reálisnak tartott árfolyamon.

A cég ugyanakkor azt is közölte, hogy a visszajelzések alapján számos kötvényes azért mulasztott el ajánlatot tenni az E-Star ESCO Kft. részére, mert nem követte a cég eddigi kommunikációját, illetve befektetési szolgáltatójától sem értesült az ajánlattételi lehetőségről. Az aukció ugyanakkor inkább azt mutatja, hogy a kötvényesek többsége nem hajlandó  odaadni a kötvényeit a névérték tőredékéért. A cég helyében így nem bíznánk abban, hogy az informálatlan kötvényesek tömegesen előfordulhatnak, bár biztosan lehetnek ilyenek is, de azért az mégis csak furcsa, ha valaki nem követi egy ilyen kockázatú befektetésének a sorsát.

Mindenesetre az E-Star feje felett így továbbra is ott lebeg a csőd veszélye mindaddig, amig az összes 2012-ben lejárt kötvény tulajdonosával nem jutnak megegyezésre.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet