BUX 140220.77 0,43 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pankráció volt Budapesten - Betett a Mol-nak a horvát ítélet

Vélhetően a tegnap közzétett horvát bírósági ítélet volt az, ami betonba döngölte az olajipari cég részvényeit, ami a BUX több mint 1,5 százalékos eséséhez vezetett, vagyis a zárásban mindössze 57 ponttal volt magasabb az index értéke 18 ezernél.

2012. november 20. kedd, 18:20

Fotó: Dömötör Csaba / Hornyák Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hír miszerint a horvát kormány és a Mol által INA-ra kötött megállapodások Horvátország számára előnytelenek, nem tett túl jót a Mol részvényeinek. Az árcsökkenés végül 17 400 forinton állt meg, ami közel 4 százalékos árfolyamgyengülést jelentett. Az olajpapírok forgalma arányaiban kiugróan magas volt: a 9 milliárd forintos összforgalomnak több mint harmadát adták a Mol részvények. Ugyanakkor nem szabad megfeledkezni arról a néhány napja felöppent hírről sem, hogy november folyamán a Richterhez hasolóan a Mol is kikerülhet az MSCI indexből. Ez szintén komoly eladási hullámot generálhat.

Egy biztos: a Mol ezúttal a legnagyobb nehezék volt a BÉT-en, ami a nap elején még a 18 400 forint felett is tartózkodott, de végül éppenhogy 18 ezer pont felett maradt. Igaz, a zárásban mind az OTP, mind a Magyar Telekom csökkenésnek indult.

A Mol közel 3,5 milliárd forintos forgalmához képest elenyésző volt az OTP 2,8 milliárdos pakettje, viszont kiemelkedően magasnak számít a Rihter közel 2 milliárd forintnyi üzletértéke. A gyógyszergyári részvény 36 700 forinton kezdte a napot, azonban ezen az áron már felkeltette a vevők érdeklődését. Végül 1,37 százalékos áremelkedést produkálva 37 300 forinton születtek az üzletek.

Az OTP-től még kedden is szabadultak a befektetők. Igaz - az már forgalmon is látszódott - nem olyan nagy elánnal. A részvények ára már csak 1,2 százalékkal csökkent és valójában valamikor délután 4:00 óra után erősödött csak fel az eladói nyomás, és alakult ki a 3952 forintos záróár.

Hasonló volt a helyzet a telekom papírok esetében is, hisz a 620 millió forint értékű üzleteknek a zöme 410 forinton született és csak zárásban alakult ki a 2 százalékos veszteséget jelentő 406 forintos árfolyam.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet