BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol és Richter húzta le a BUX-ot

Lagymatag volt a forgalom hétfőn nemcsak a Budapesti Értéktőzsdén - az üzletek értéke éppen hogy meghaladta az 5 milliárd forintot - , hanem a nemzetközi piacokon is. A csökkenés 0,3 százalékos volt, ami 18992 pontos záróértéket jelent.

2012. november 12. hétfő, 18:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem igazán voltak hírek, így az indexek jellemzően egy helyben topogtak, vagy minimális mértékben változtak.
Így volt ez Budapesten is délután 2 óráig. Addig a pénteki záróértékén tartózkodott BUX. Ezt követően azonban a Molnak és Richternek az árcsökkenése miatt elindult a lejtőn, majd a kereskedés végére tért valamelyest magához.

A Richter önmagához képest nagy forgalom mellett - több mint 600 millió forint -közel két százalékot vesztett az értékéből és zárásban 40200 forinton állapodott meg. A Mol 0,3 százalékos árfolyamcsökkenése, illetve 866 millió forintos forgalma átlagosnak mondható. Az olajipapír ára - különböző jó híreknek és a várhatóan kedvező negyedévi beszámolónak köszönhetően - már napok óta emelkedőben volt, ez a kis csökkenés a profitrealizálással lehet összefüggésben.

A Magyar Telekom papírjai folytatták diadalmenetelésüket. Napközben még 421 forinton is születtek üzletek. A forgalom ismételten meghaladta az 1 milliárd forintot és mivel a nagy üzletek zöme 415 forinton jött létre, a záróár is ennyi lett. Ez közel fél százalékos drágulásnak felel meg.

Az OTP hétfőn inkább hullámvasutazott a nyitást követően egészen 4027 forintig süllyedt az ár, aztán szinte folyamatosan emelkedett 4088 forintig. A zárásban 4080 forintot értek a részvények, ami 0,47 százalékos emelkedést jelent. A bankpapírok forgalma igen alacsony volt, mindössze 2,8 milliárd forint értékben születtek üzletek ami a mostanában szokásos volumen fele.

Közel 1 százalékot vesztett értékéből az Egis is, bár a forgalom mindössze 62 millió forint volt. A zárásban 17280 forintot értek a részvények.  Az E-Star részvények árfolyama ezúttal a közel 15 százalékot emelkedett. A szintén 60 millió forintos forgalmú papíroknak a záróára 462 forint volt.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet