BUX 139722.19 0,63 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikára várt a magyar tőzsde

Kivárás jellemezte a magyar tőzsdét kedden, amivel lemaradónak számított, hiszen például az amerikai piacok óvatos optimizmussal várták a keddi elnökválasztást.

2012. november 6. kedd, 17:20

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX ugyan pluszban kezdte a napot, azonban egész nap lefelé csorgott, így délutánra már előző napi záró értéke alá került. Ebben elsősorban az amerikai  elnökválasztás játszhatta a főszerepet, de érdekes lesz még a magyar tőzsde szempontjából az is, hogy szerdán mi lesz a döntés a magyar túlzottdeficit-eljárásról.

A nap végén 19 196 ponton állapodott meg, ami 0,1 százalékos mínuszt jelentett. A vezető részvények vegyesen zárták a napot, emelkedni egyedül a nemzetközi hangulatra legérzékenyebben reagáló OTP tudott. A bankrészvény árfolyama annak ellenére emelkedett, hogy a további kamatcsökkentésről megjelent hírek fundamentálisan egyáltalán nem tesznek jót az árfolyamának. Az OTP 0,7 százalékkal 4160 forintra drágult, igaz alig több mint 3 milliárd forintos forgalom mellett. Érdekes, hogy a másik bankrészvény, az FHB értéke is 0,9 százalékkal emelkedett, ami 472 forintos záró árat jelentett.

A nagyok közül a gyorsjelentésével először előrukkoló Richter sem mozgott sokat, holott a rossz hangulatot a várakozásoknál alacsonyabb számokkal fejelte meg. Ennek ellenére pontosan a BUX értékével együtt 0,1 százalékot esett, ami 40 260 forintos utolsó kötésértéket takart.

A  Magyar Telekom árfolyama 0,5 százalékkal lett olcsóbb a hét második napján, ami 403 forintos záró árat jelentett. A Mol - amely az elmúlt időszakban szépen emelkedett - este a legtöbbet a nagyok közül. A 19 050 forintos záróár 0,7 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbinál.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet