BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Molnak köszönhetően tartotta magát Budapest

Napközben ugyan többször járt 19100 pont alatt és 19 260 pont felett is a BUX index értéke, a Mol 1 százalékos erősödésének köszönhetően azonban zárásban mindössze 0,02 százalékkal csökkent, vagyis 19217 ponton ért véget a kereskedés.

2012. november 5. hétfő, 17:38

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap nyertese egyértelműn az 1 százalékos árfolyamemelkedést elérő olajipari papír volt hétfőn. Kiugróan magas forgalom mellett 1 százalékot emelkedett a részvények ára, melyek záráskor 19180 forinton álltak, ám napközben 19345 forinton is megfordultak A 14 milliárd forintos összforgalomból a Mol részvények ugyanolyan mértékben részesedtek, mint az OTP papírjai - 6,2 milliárd felett volt mindkét részvény esetében az üzletkötések értéke - amire már nagyon-nagyon régóta nem volt példa.

A rengeteg bizonytalanság - pl. az önkormányzatok állami hitelátvállalásával kapcsolatosan - ellenére az OTP részvényeinek ára 0,45 százalékkal csökkent, vagyis zárásban 4131 forintot értek a papírok. A nap folyamán ez volt inkább a legjellemzőbb ár, bár 4063 forinton és 4150 forinton is születtek üzletek. A 6,3 milliárd forintos forgalom a bankrészvények esetében \"szokásosnak\" mondható.

A gyorsjelentését ma hajnalban közzétevő Richternek 1,16 százalékkal csökkent az ára tegnap vagyis a zárásban 40 305 forintot értek a papírok. A 700 millió forint feletti forgalom a gyógyszergyári részvények esetében inkább magasnak számít.

Viszonylag jelentős volt még a forgalma a Magyar Telekom részvényeinek, melyek egész nap a 400-405 forint ársávban tartózkodtak, s ugyanúgy 405 forintot értek zárásban, mint a legutóbbi kereskedési napon szerdán.

Fellélegezhettek végre egy kicsit az Egis tulajdonosai, ugyanis több napi csökkenés után 1,1 százalékkal emelkedett a részvények ára 78 millió forintos forgalom mellett. A zárásban 17775 forinton - majdnem a napi maximum értéken cseréltek gazdát a rérszvények.

A nap vesztese pedig egyértelműen az E-Star volt, hisz közel 200 millió forintos forgalom mellett 7 százalékkal csökkent a részvények ára. A zárásban 465 forintot értek a papírok. Hozzá kell tenni az elmúlt két hétben tartósan emelkedett a részvények ára. Október 26-án 330 forint volt a mélypont.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet