BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP dobta fel a BUX-ot

Bár a vezető részvények erősödtek, a BUX index közel 1,2 százalékos emelkedéséhez - a záróérték 19 110 pont lett - leginkább mégiscsak a több mint 3 százalékkal erősödő OTP járult hozzá.

2012. október 29. hétfő, 18:03

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti börzén vélhetően hasonlóan alakultak volna az árak, mint más európai tőzsdéken - kis csökkenés, kis emelkedés - , ha az OTP-ben nem látnak oly nagy fantáziát a befektetők. A bankpapír ára napon belül 5 százalékkal emelkedett, de a pénteki záráshoz képest is igen magas, 3,18 százalékos volt az erősödés. A forgalom megközelítette a 9 milliárd forintot, a 4180 forintos záróár pedig mindössze 108 forinttal maradt el a napi maximumtól.

Hasonlóképpen alakult a vevők lelkesedése a másik két nagy társaság a Mol és Magyar Telekom részvényei iránt.  A távközlési részvények ára 1,28, az olajipari részvényeké 0,54 százalékkal emelkedett - bár napon belül mindkét papír jóval többet erősödött. Igaz, a forgalom mindkét papír esetében \"csak\" fél milliárd forint volt, a zárásban a napi maximum árhoz közeli értéken létrejött nagy üzletek az áremelkedésben bízóknak mindenképpen reményt keltő jelek lehetnek. A Magyar Telekom 397 forinton, a Mol 18 700 forinton zárta a kereskedési napot.

Érdemi forgalma még a gyógyszergyári részvényeknek volt. A Richterre - \"stagnáló\" ár mellett 250 millió forint értékben születtek üzletek - a 40  600 forintos záróár ugyanis megegyezett a pénteki értékkel, azonban napon belül ennél alacsonyabb áron is forgott a részvény.  Az Egis forgalma éppen csak meghaladta az 50 millió forintot, a zárásban mindössze 17 745 forinton kereskedtek a részvénnyel, így 1,14 százalékos értékvesztést voltak kénytelenek elszenvedni a részvénytulajdonosok.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet