A budapesti börzén vélhetően hasonlóan alakultak volna az árak, mint más európai tőzsdéken - kis csökkenés, kis emelkedés - , ha az OTP-ben nem látnak oly nagy fantáziát a befektetők. A bankpapír ára napon belül 5 százalékkal emelkedett, de a pénteki záráshoz képest is igen magas, 3,18 százalékos volt az erősödés. A forgalom megközelítette a 9 milliárd forintot, a 4180 forintos záróár pedig mindössze 108 forinttal maradt el a napi maximumtól.
Hasonlóképpen alakult a vevők lelkesedése a másik két nagy társaság a Mol és Magyar Telekom részvényei iránt. A távközlési részvények ára 1,28, az olajipari részvényeké 0,54 százalékkal emelkedett - bár napon belül mindkét papír jóval többet erősödött. Igaz, a forgalom mindkét papír esetében \"csak\" fél milliárd forint volt, a zárásban a napi maximum árhoz közeli értéken létrejött nagy üzletek az áremelkedésben bízóknak mindenképpen reményt keltő jelek lehetnek. A Magyar Telekom 397 forinton, a Mol 18 700 forinton zárta a kereskedési napot.
Érdemi forgalma még a gyógyszergyári részvényeknek volt. A Richterre - \"stagnáló\" ár mellett 250 millió forint értékben születtek üzletek - a 40 600 forintos záróár ugyanis megegyezett a pénteki értékkel, azonban napon belül ennél alacsonyabb áron is forgott a részvény. Az Egis forgalma éppen csak meghaladta az 50 millió forintot, a zárásban mindössze 17 745 forinton kereskedtek a részvénnyel, így 1,14 százalékos értékvesztést voltak kénytelenek elszenvedni a részvénytulajdonosok.
