BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A héten már nem kereskedhetnek az E-Star papírokkal

A pénteki tőzsdenap végéig meghosszabbította az E-Star-részvények kereskedésének felfüggesztését szerdán a Budapesti Értéktőzsde.

2012. október 17. szerda, 18:58

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT vezérigazgatója hétfőn rendelte el a felfüggesztést a szerdai kereskedési nap végéig, a mostani határozattal pedig ezt újabb két napra kiterjesztette.

Az E-Star szerdán bejelentette, hogy négy kötvényének névérték alatti visszavásárlásáról döntött. Az E-STAR 2012/A jelű kötvényekből 478,2 millió forint névértékűt szerdán vissza is vásárolt bruttó 35 százalékos árfolyamon.

A másik három kötvénysorozatot a Budapesti Értéktőzsdén keresztül tartandó aukciós eljárás keretében tervezi visszavásárolni az E-Star. Ennek részleteiről - így különösen a mennyiségről és az árfolyamról - később, a rendelkezésre álló pénzügyi források pontos ismeretében tájékoztatja a befektetőket.

A társaság erre tekintettel továbbra is indokoltnak tartja az általa kibocsátott kötvények és részvények tőzsdei kereskedésének felfüggesztését a befektetői és hitelezői jogok védelme érdekében, mivel a tranzakciók befolyásolhatják az E-Star árfolyamát.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet