BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásban lett pluszos Budapest

A napközben jellemzően csökkenést mutató BUX indexet a napvégére felrántották.

2012. október 15. hétfő, 17:32

Fotó: Dömötör Csaba / Földi D. Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a hétfői kereskedési napon a zárásra elérte a 19 194 pontot, ami 0,32 százalékos emelkedést jelent a pénteki záráshoz képest. Ezúttal nemcsak az OTP-vel kereskedtek a brókerek, hisz a forgalomnak mindössze a felét tette ki a bankpapír, amelynek az árfolyama 0,73 százalékkal emelkedett. A zárásban 4293 forinton forogtak a részvények.

A Magyar Telekom részvényeire 1,5 milliárd forint értékben születtek üzletek. A távközlési részvények 0,24 százalékkal drágultak, a zárásban már 411 forinton cseréltek gazdát.

A Mol papírokra 1,3 milliárd forint feletti értékben kereskedtek, az árfolyam 0,3 százalékkal volt magasabb, mint pénteken, tehát 18 510 forintba került egy részvény.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet