BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A frank gyengülését várja az OTP Alapkezelő

A tavalyi évi trend folytatódik az OTP Alapkezelőnél a tőkeáramlás tekintetében - jelentették be az OTP Alapkezelői egy háttérbeszélgetésen. A siker termék pedig továbbra is az abszolút hozamú alapok.

2012. október 9. kedd, 10:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az alapkezelők 2008-2009 óta nehéz időszakot élnek meg mivel a kötvény és részvénypiacokon nehéz jó eredményt elérni, ezért az OTP Alapkezelőnek is új útakat kellett keresni, ez azonban egyelőre sikeresnek látszik - mondta Gáti László, marketing és értékesítési igazgató. A trend a tavalyi évhez hasonló maradt, vagyis a nyilvános nyíltvégű alapokból továbbra is áramlik ki a pénz, míg az abszolút hozamú alapokba sikerült 25 milliárd forintnyi friss pénzt bevonni amelyek összessített nagyságrendje így 170 milliárd forintra nőtt, ami már érzékelhető méretet jelent a piacon. Kiemelkedően jól teljesített az OTP Supra alapja amegy 12 milliárd forintos tőkeáramlással 20 milliárd forintra nőtt szeptember végére. Szalma Csaba, (képünkön) az OTP Supra alapot irányító befektetési igazgatója az idei évről elmondta: 26 százalék körül jár az idei éves hozamuk. ez annak volt köszönhető, hogy a magyar állami és vállalati devizakötvények hirtelen év eleji beszakadását vásárlásra használták ki, amin szép nyereséget értel el, mivel 10-20 százalékot emelkedtek az év eleje óta.

Egy megingás volt  az alapnál április végétől június elejéig, ekkor az eurózónával kapcsolatos aggodalmak nem kímélték a kötvényeket sem. Mivel a kötvényeket nem érdemes rövidtávon eladni, mert nagyon drága velük kereskedni, hedge pozícióként dollár vételt nyitottak a forint ellenében, így sikerült kivédeni a májusi gyengülést. Az alap az év elej óta tartja euró longját is a svájci frankkal szemben mivel mindenkinek előnyös az 1,20 alsó sávhatár. Ráadásul Szalma szerint elérkezett az a pillanat, hogy az árfolyam el tudott szakadni az alsó sávtól, így érdemes tovább tartani ezt a pozíciót is. Az alapnál jó befektetésnek tűnt az Unicredit bank vétele is amit, hosszú távon akarnak tartani, mert továbbra is fantáziát látnak benne. Szalma ugyanakkor elmondta, hogy az alap jelentős ingadózása miatt csak 3-5 éves távlatban érdemes pénzt befektetni ide.

Büki András, az OTP EMDA Alapot kezelő befektetési igazgató is arról számolt be, hogy 23 százalékos hozamot sikerült elérniük az elmúlt 10 hónapban, ami egy kötvényalaptól nagyon jó teljesítmény. Büki szerint piaci korrekció várható viszont, mert szerinte az elmúlt időszak megnyugvása nem lesz tartós. Büki szerint különösen érdemes figyelni az ausztrál dollárt, amelynek erős kötödése van a nyersanyagokhoz, és Kínához. Mivel a nyersanyagárak esésnek indultak ezt azonban nem követte le az ausztrál dollár, amely szerinte 32 százalékkal túlértékelt az amerikai dollárhoz képest vásárló erő paritáson. ez főleg annak tudható be, hogy sokan vesznek ausztrál kötvényt, ami spekulációs lufi, főleg, hogy a kötvények több mint 80 százaléka van külföldi kézben. Ez egy nagyon sérülékeny sztori, amin igyekeznek is profitot elérni a G10 Euró Alapban. Büki szerint a túlzott optimizmus leépülése miatt a dollár erősödésére is érdemes lehet játszani az elkövetkező időszakban. Ezt arra alapozza, hogy az elkövetkező időszakban nem a jegybanki ösztönzések lesznek a mehatározóak szerinte a világban, hanem a kínai lassulás lesz a meghatározó.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet