A BUX pluszban kezdte a napot, és 18 700 ponmt felett is forgott, a kedvező német Alkotmánybírósági döntés azonban már nem tudott plusz löketett adni felfelé. Az index így a délelőtött kisebb pluszban töltve toporogta végig, néha- néha mínuszba fordulva. Az igazi leöntés azonban a nap végén érkezett, mivel azonban a záró szakaszban nagyot rántottak a BUX-on végül minimális 0,2 százalékos pluszban zárta a napot.
Ez főleg az OTP-nek volt köszönhető. A bankrészvény régen látott kiemelkedő 11,5 milliárd forintos forgalom mellett hosszú idő után átlépte a 4000 forintos szintet. A részvény egész nap stabilan pluszban tartotta magát, és végül 1,4 százalékkal 4025 forintra drágult az árfolyama, amivel a legjobban teljesítő blue chip lett. Jól szerepelt még a nagyobb papírok közül a Richter is, amely 1,3 százalékkal 39 500 forintra drágult.
Esett viszont a Mol árfolyama, igaz előző nap ez a részvény közel 4 százalékot drágult az INA olajtalálatának a hírére. Szerdán viszont már azt is bejelentették, hogy az újabb olajmezők nem lesznek képesek pótolni a kiesett szíriai termelést, így a túlzott árfolyam emelkedést reagálhatta le a Mol árfolyama. Az olajpapír árfolyama így 1,4 százalékkal 17 860 forintra csökkent. Igaz minimális mértékben, de esett a Magyar Telekom is. Az osztalékrészvény értéke 421 forint lett, ami fél százalékos csökkenés jelentett.
Az Egis ellentétben a nagyobbik szektortárssal közel 9 százalékot veszített az értékéből, ami az utolsó kötésnél 17 485 forintos árat takart. Az FHB érdekes módon szintén nem tartotta a lépést az OTP-vel, a kisebbik bankrészvény 0,2 százalékkal 489 forintra esett vissza. Az E-Star esetében még a befektetők nem árazhatták a felszámolás megkezdését, így 1,6 százalékkal 450 forintra drágult a részvény.
